28 Haziran 2017 Çarşamba

BEGONVİLLİ EV - 3. Bölüm

Kerem, mağazaya daha sık uğramaya başladı. Gömlek, kravat seçerken hep Banu'dan yardım istiyordu. Kızla, ahbap oldular. Üniformasının üzerinde "Banu" yazıyordu. Kıza, ismiyle hitap edince, Banu'nun çok hoşuna gitti. "Başka tezgahtar kızlarla değil hep benimle ilgileniyor" diye gururlanmaya başladı.

Diğer tezgahtar kız bir öğle yemeği molasında Banu'yu bir köşeye çekti.

"Banu'cuğum, iki yaş da olsa, senden büyüğüm, abla tavsiyesi: Bu adamdan uzak dur. Bu adamdan uzak dur. Ne olur canım, seni severim canın yansın istemem."

dedi.

Ama Banu, çoktan Kerem'in sarı, uzun saçlarına, karizmasına kapılmıştı.

"Aşk dedikleri bu olmalı. Mağazaya gelince kalbim gümbür gümbür çarpıyor, yanaklarım kıpkırmızı oluyor. O da bana aşık galiba."

diyordu.

18 Mayıs, Banu'nun yaşgünüydü. Kerem, personel bilgilerinden kızın yaşgününü öğrenmişti, o gün yine mağazaya geldi ve Banu'ya şık bir hediye pakedi uzattı.
andrea casiraghi ile ilgili görsel sonucu

Yaşgünün kutlu olsun Banu."

"A! Ama siz nereden biliyorsunuz yaşgünüm olduğunu?"

"Mağazanın sahibi babam olunca, personel bilgilerine ulaşmam zor olmuyor."

Adam, Banu'nun hediyesini açmasını bekliyordu. Kız, bekletmeden hemen şık kurdelayı çözdü:
chic expensive perfume ile ilgili görsel sonucu

"A!Çok güzel. Çok teşekkür ederim, çok naziksiniz."

"Güle güle kullan."

"Tüm çalışanlara yaş gününde hediye alır mısınız?"

"Hayır. Bu sana özgü Banu."


O akşam iş dönüşü küçük gecekonduda annesi ve ablasıyla yaşgünü kutladılar. Annesi, güzel bir pasta yapmıştı. Ebru da biricik kardeşinin en sevdiği şeyi almıştı:  Begonvil.


saksıda begonvil ile ilgili görsel sonucu


"Canım, inşallah bir gün hayal ettiğin gibi, böyle begonvilli bir evin olur."


Sonra mumları söndürdüler,  Banu, parfüm için   "Mağazadan hediye ettiler." diyerek yalan söyledi. Ama zamanla bu "mağaza"  hediyeleri çoğaldı. Şık ipek bir şal, Banu'nun 'imitasyon' dediği bir çift küpe, başka parfümler. Sorunca kız,

" Ayın elemanı seçilenlere ihraç fazlası ürünleri hediye ediyorlar."

diyordu.

Ayrıca kız arkadaşımdayım, diyor eve geç geliyordu.  Ebru'nun sezgileri güçlüydü ve saf kızkardeşi ile ilgili içinde bilmediği bir sıkıntı vardı. Hatta kızı takip etmek istiyordu ama annesine dikişte yardım etmek, yemek yapmak, bulaşık yıkamak, evi temizlemek, sobayı temizlemek, kömürlükten kömür taşımak, alışveriş hep Ebru'nun göreviydi. Kalp hastası kadıncağıza bir de bu ağır işleri yaptırmak istemiyordu. Neler oluyordu?

Kerem ise yeni kurbanı için ormanda, gözlerden uzak villasını hazırlamıştı. Banu'yu kandırıp oraya getireceği günü sabırsızlıkla bekliyordu. Gizli kamerayı çoktan yerleştirmişti. (Her perşembe yeni bölüm)

Bölümler:2 yorum:

  1. Belliydi. Profesyonel çapkın. Yazık olacak kıza ama kaderin önüne ne geçebilmiş ki? Tabii her şey değişebilir. Senaristimiz bilir :)Kalemine sağlık canım. Sevgilerimle :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. İlk yorum senden geldi ablacım, dediğin gibi kaderin önüne ne geçebilmiş ki? Bunu TV izleyicisinin dram, gözyaşı çok sevdiğini dikkate alarak yazdım o yüzden biraz acıklı şeyler olacak:( Sen de sağol canım ablam, sevgilerimle:)

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...